Stiri

Anunt important

Masuri pentru scadere risc aparitie focare IA la GP si masuri preventive pentru scaderea riscului de  aparitie  Pesta Micilor Rumegatoare

Citeste.

Informarea potentialilor beneficiari ai Masurii 4.2. care se pot implementa prin AFIR

Materiale pentru informarea potentialilor beneficiari ai Masurii 4.2. care se pot implementa prin AFIR

Anunt nr. 10083 din 1.11.2018

In atentia agentilor economici de pe raza UAT Comuna Borca, Judetul Neamt

Citeste.

Program primire cereri ajutor încălzire locuinte

Primaria comunei Borca anunta planificarea privind depunerea de dosare pentru acordarea ajutorului de incalzire a locuintelor pt locuitorii comunei, dupa cum urmeaza in documentul atasat.

Citeste.

DGASPC Neamț caută asistenți maternali profesioniști

Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Neamț recrutează persoane interesate să devină asistenți maternali profesioniști, veniturile lunare ale celor care vor fi atestați și angajați ajungând și la peste 2.000 de lei, în funcție de vechime și numărul de copii”Situația copiilor abandonați este în permanentă dinamică astfel că avem nevoie mereu de asistenți maternali. De asemenea, de anul viitor legislația specifică va fi modificată iar pentru toți copiii sub 7 ani pentru care se instituie o măsură de protecție trebuie găsită o alternativă la rezidență iar una dintre ele este asistentul maternal. Este evident că în această situație vom avea nevoie de foarte mulți asistenți maternali profesioniști, motiv pentru care îi invităm pe nemțenii care îndeplinesc condițiile să se alăture echipei noastre„ a declarat Cristina Păvăluță, director general al DGASPC Neamț.

Condiții, drepturi și facilități, regăsiți în documentul atașat.

Comments are closed.